skip to main content

RD Rejštejn

Anglická aukce

Připravujeme insolvenční prodej nemovitosti v Rejštejně u Kašperských Hor. Prvorepubliková vila se dvěma byty a garáží se nachází v turisticky oblíbené oblasti, uprostřed šumavské přírody.  Prodej včetně projektu na rekonstrukci se stavebním povolením. 

Bytový dům Reštejn, ulice Kašperskohorská, okres Klatovy | Podrobný popis

Nabízíme vilu z konce 19.století se dvěma byty a garáží  včetně vypracovaného projektu na rekonstrukci se stavebním povolením uprostřed města Rejštejn u Kašperských Hor. Nemovitost, která stojí na vlastním rovinatém pozemku o výměře 349 m2, je obklopena okolními domky a překrásnou šumavskou přírodou. 

Částečně podsklepená stavba má dvě nadzemní podlaží a podkroví. V 1.NP se nachází byt 2+1, technická místnost a garáž, ve 2.NP se nachází větší byt 4+1. 

Užitná plocha budovy činí 236 m2, bez započtení sklepa a podkroví, které aktuálně nejsou obyvatelné.

Na severní části pozemku za domem se nachází vedlejší zděná stavba s celodřevěnou kůlnou, přiléhající z jižní strany.  

Střecha je sedlová, s dřevěným krovem a krytinou z kanadského šindele. Podlahy jsou dřevěné. Vnitřní i vnější omítky jsou štukové. Okna jsou většinou dřevěná dvojitá, dveře jsou dřevěné. Budova je napojena na rozvody elektřiny a kanalizace. Voda v budově je zajištěna vlastní studnou v suterénu, vodovodní řád je ve spodní části pozemku. Vytápění je zajištěno plynovým kotlem a elektrokotlem. 

Objekt je v relativně dobrém stavebně technickém stavu, který ovšem odpovídá jeho stáří. Objekt je pravděpodobně užíván již od roku 1900, částečná modernizace interiéru proběhla kolem roku 1975, byly provedeny nové rozvody inženýrských sítí a zařízení a naposledy byla vyměněna střešní krytina, nové okapy, topení a elektroinstalace, nový kotel na tuhá paliva a elektrokotel.

Dům byl postaven k bydlení za Rakousko-Uherska, vzhledem ke své poloze v turisticky vyhledávané oblasti je dnes vhodný i k rekreaci.   Katastrální/detailní popis

  • pozemek p. č. St. 64 – zastavěná plocha a nádvoří, evidovaná výměra 349 m2, způsob ochrany – chráněná krajinná oblast

Součástí je stavba: Rejštejn, č.p. 44, rod.dům

Stavba stojí na pozemku p.č.: St. 64

vše zapsáno v katastru nemovitostí u Katastrálního úřadu pro Plzeňský kraj, Katastrální pracoviště Klatovy, obec Rejštejn (okres Klatovy), část obce Rejštejn, katastrální území Rejštejn na LV 87.
Log

Kontaktní osoba

Eva Jeřábková

Adresa

Prohlídky

Forma prodeje Anglická aukce
Typ Nemovité věci > Domy
Odhadní cena 4 300 000 Kč
Vyvolávací cena 999 000 Kč
Aukční jistota 99 000 Kč
Minimální hodnota příhozu 5 000 Kč
Aktuální příhoz {{ currentBid }} Kč
Termín konání 20.6.2024 10:00:00
Předpokládaný konec 20.6.2024 11:00:00
Čas do zahájení 30 dnů 11:05:51
Aktuální datum 20.5.2024 22:54:08

Dokumenty


Jak uspět a vydražit

Jak uspět a vydražit

1. Registrovat se

2. Uhradit jistotu = vratnou kauci

3. Přihlásit se

Zobrazit správný postup