RD a zahrada Vysoký Potok, okres Šumperk

Anglická aukce

RD a zahrada Vysoký Potok, okres Šumperk | Podrobný popis

Předmětem prodeje je samostatný přízemní rodinný dům 5+1 k rekonstrukci na vlastním pozemku. Celková plocha pozemku je 1.191 m2. Dům stojí na samotě, cca 4 km od centra obce, v místní části Vysoký Potok, v lokalitě zvané U Rapanta, u silnice vedoucí k poutnímu místu Svatá Trojice.

Zastavěná plocha domu je 448 m2. Podlahová plocha prvního podlaží je 207,88 m2, nachází se zde zádveří, chodba, 6 pokojů 33,56+35,65+5,89+36,44+23,79+18,18 m2, a hala v hospodářské části 35,58 m2. Dům je jednopodlažní, částečně podsklepený, suterén je v současné době nevyužitelný, dům má sedlovou střechu.  Podkroví není využito.

Dům je zděný. Je provedeno napojení na veřejný rozvod el. energie, v současné době je ale odpojeno. Voda je přiváděna z vodního zdroje v sousedním lese. Jiné inženýrské sítě se zde v lokalitě nevyskytují. V obci je veřejný rozvod vody, není veřejná kanalizace ani rozvod zemního plynu.

Objekt je založen na základových pasech bez izolace, svislé konstrukce má zděné z kamene a cihel tl. 60-70 cm, stropy jsou s rovným podhledem a trámové, krov dřevěný, sedlový, krytina z eternitových šablon, klempířské konstrukce z pozinkovaného plechu, vnitřní omítky vápenné hladké.  El. instalace 230/400 V, bleskosvod, vytápění lokální na tuhá paliva – krb, pec, rozvod studené vody, nyní nefunkční. Kanalizace z koupelny. Vnitřní hygienické vybavení tvoří vana, umyvadlo a suchý záchod.

Dům pochází pravděpodobně z poloviny 18.století. Je dlouhodobě neudržovaný, ve zhoršeném stavebně -technickém stavu, se zanedbanou údržbou.

Pozemek je travnatý, svažitý, územním plánem je určen k zastavění, přístupný po nezpevněné lesní cestě.

Předmětem elektronické aukce je soubor věcí nemovitých:

          - parcela č. St. 78, zastavěná plocha a nádvoří, evidovaná výměra 862 m2

                            Součástí je stavba: Vysoký Potok, č.p. 18, rod.dům

                            Stavba stojí na pozemku p.č.: St. 78

           - parcela č. 502, zahrada, evidovaná výměra 329 m2 , způsob ochrany zemědělský půdní fond

vše zapsáno v katastru nemovitostí u Katastrálního úřadu pro Olomoucký kraj, Katastrální pracoviště Šumperk, pro obec Malá Morava a k.ú. Vysoký Potok, LV č. 6.

Eva Jeřábková

Forma prodeje Anglická aukce
Stav prodáno
Prodejní cena 0 Kč
Typ Nemovité věci > Domy
Odhadní cena 1 200 000 Kč
Vyvolávací cena 800 000 Kč
Aukční jistota 80 000 Kč
Minimální hodnota příhozu 5 000 Kč
Aktuální příhoz 0 Kč
Termín konání 17.9.2020 10:00:00
Předpokládaný konec 17.9.2020 12:16:36
Aktuální datum 29.3.2024 15:12:56