skip to main content

Pozemek Kníničky, okres Brno-město

výběrové řízení

Video prohlídka

Příjem nabídek byl ukončen. 

Máte-li zájem o koupi pozemků, učiníte svoji nabídku tak, že   vyplníte, podepíšete a vložíte DOKUMENT Nabídka na kupní cenu BRNO PREHRADA přes webový formulář ZÚČASTNIT SE VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ a uhradíte kauci nejpozději do 23.7.2021 do 12 hod. 

Po splnění těchto podmínek Vás budeme brát jako velmi vážné zájemce a budeme s Vaším zájmem počítat.  

Vyhodnocení nabídek provedeme do 30.7. a nejpozději do 5-ti pracovních dnů poté se Vám ozveme ohledně dalšího postupu. 

Podrobný popis

Nabízíme Vám jedinečný pozemek o celkové výměře 2.583 m2 s krásným výhledem na Brněnskou přehradu. Pozemek je situován hned za hrází, nedaleko restaurace u Lva, po pravé straně od ul. Hrázní, několik desítek metrů od jihozápadního břehu přehrady.

Přístup a příjezd je bezproblémový po zpevněné komunikaci z ul. Rekreační.

Pozemek se nachází dle ÚPmB ve dvou funkčních plochách, 1773 m2 je určeno k výstavbě – typ „R“ a 810 m2 je zvláštní plochou pro rekreační zeleň – typ „ZR“.  

Nyní se na pozemku p.č. 425/1 nachází chata bez č.p./č.e., kde je zavedena elektřina. Na pozemku je obecní voda.

Pozemek je   obdélníkového tvaru, mírně svažitý směrem k přehradě, a jeho delší strana /hranice se nachází cca 100 m rovnoběžně břehu nádrže.

Brněnská přehrada na řece Svratce představuje významnou rekreační oblast a sportovní centrum.   Vodní nádrž je situována severozápadně   od centra jihomoravské metropole v   městské části Bystrc v dosahu MHD. Přehradní hráz  je napojena cca kilometr dlouhou stezkou v údolí podél řeky na brněnskou zoologickou zahradu. Zatopenou plochu 259 ha v překrásné přírodě uprostřed   Podkomorských lesů každoročně navštíví tisíce  místních i přespolních obyvatel, turistů, cyklistů, fanoušků lodních sportů, rodin s dětmi…

 Jsou zde pláže, přístavy,   střediska vodních sportů, vlek pro vodní lyžování, půjčovny lodí, elektrolodí,  šlapadel a  paddleboardů.   Na březích přehrady jsou rekreační chaty, penziony, hotely i restaurace. V letní sezoně  jezdí po přehradě parníky, do lodní flotily patří 6 dvoupalubových a jeden jednopalubový parník. Jednou z dominant oblasti je zrekonstruovaný Hrad Veveří.

Nedávno vybudovaný Infinit Maximus Resort na Hrázní ulici je velmi oblíbené relaxační a saunové centrum. Na přehradě je vybudováno několik dětských hřišť,  veřejná grilovací místa, víceúčelová sportovní hřiště a venkovní posilovací stroje. Jsou zde cyklostezky i  běžecké trasy, každý podzim město dopravně uzavře tuto oblast , aby se mohl konat tradiční běžecký závod  VOKOLO PRYGLU. Na Sokolském koupališti je středisko plážového volejbalu, pod Kozí horkou je areál Lodních sportů vedle přehradní hráze jsou postaveny loděnice Jachtklubu Brno. Na přelomu května a června se v Brně  konají přehlídky ohňostrojů, kdy ohňostroj na vodní ploše přehrady představuje vrcholné číslo programu festivalu Ignis Brunensis.  V zimě se na přehradě bruslí a jsou zde vybudovány běžecké stopy.Katastrální/detailní popis

- pozemek p. č. 425/1, evidovaná výměra 2273 m2, trvalý travní porost, způsob ochrany – zemědělský půdní fond

- pozemek p. č. 426/2, evidovaná výměra 310 m2, orná půda, způsob ochrany – zemědělský půdní fond

vše zapsáno u Katastrálního úřadu pro Jihomoravský kraj, Katastrální pracoviště Brno-město, obec Brno a k. ú. Kníničky na LV 139.

 

Log

{{ getDate(log) }}

Kontaktní osoba

Eva Jeřábková

Adresa

Prohlídky

Forma prodeje Výběrové řízení
Typ Nemovité věci > Pozemky
Číslo účtu 4211121740/6800
Minimální cena 1 Kč
Aktuální datum 28.5.2022 9:42:24

Jak uspět a vydražit

Jak uspět a vydražit

1. Registrovat se

2. Uhradit jistotu = vratnou kauci

3. Přihlásit se

Zobrazit správný postup