Areál společnosti ELITEX na prodej ve výběrovém řízení

 

Bývalý výrobní areál textilní společnosti ELITEX v Rokytnici nad Jizerou je předmětem veřejného výběrového řízení, které zajišťuje brněnská dražební společnost Prokonzulta. Historická budova ze šedesátých let, která v minulosti dávala práci desítkám zaměstnanců, se ocitla v konkursu kvůli mnohamilionovým dluhům svého stávajícího majitele. Rozsáhlý areál byl postaven již v roce 1961 a v minulosti se těšil velkému úspěchu. Až do roku 1995 zde docházelo ke zpracování materiálů a probíhala výroba technických textilních potřeb, navíjecích dřevěných cívek a příslušenství strojů.

 

O dalším osudu celého objektu se rozhodne již 6.2.2015. Do této doby mohou zájemci zasílat své přihlášky do veřejného výběrového řízení, jehož jediným hodnotícím kritériem je výše nabídnuté kupní ceny. Areál získá ten uchazeč, který řádně a včas nabídne nejvyšší cenu. Minimální cena byla stanovena na 2.490.000 Kč, celý objekt byl přitom znalcem odhadnut na více jak 7,5 mil. Kč. „Úspěšný zájemce získá nejen hlavní třípodlažní výrobní halu, ale i mnoho dalších přilehlých budov jako jsou sklady, garáže, původní továrnické vily se sociálním zázemím či vedlejší stavby vodárny,“ upozornil Pavel Mikulenka, PR manažer společnosti Prokonzulta.

 

Rozsáhlý areál má novému majiteli co nabídnout. Lákavá je především nízká vyvolávací cena, výhodná je však i poloha. Díky blízkosti Krkonoš a německých hranic se kromě znovuobnovení továrny nabízí i možnost přestavět celý areál na velký sportovní a rekreační komplex, který by jistě ocenila česká i zahraniční klientela.


Informace o výběrovém řízení.

Jak uspět a vydražit

Jak uspět a vydražit

1. Registrovat se

2. Uhradit jistotu = vratnou kauci

3. Přihlásit se

Zobrazit správný postup