RD Milonice, okres Vyškov

Anglická aukce

RD Milonice, okres Vyškov | Podrobný popis

Jedná se o řadový rodinný dům 5+1 o 2 NP, bez PP, s půdou. Konstrukce domu je smíšená (pálená a nepálená cihla). Stropy domu jsou dřevěné trámové, příp. hurdisky. Střecha je sedlová, krytinu tvoří pálená taška nebo plechové šablony. Částečnou rekonstrukcí prošel dům asi v 70.-80. letech 20. stol. a dále v roce 2008 byla započata rozsáhlá rekonstrukce, která ovšem nebyla dokončena. Byly pouze vybetonovány nové podlahy, vyměněny rozvody vody a odpadů a vybavení koupelny. V posledních 5 letech nebyl dům obýván a značně zchátral. Dům je aktuálně neobyvatelný a vyžaduje rekonstrukci i prvků dlouhodobé životnosti. Střecha a stropy ve velmi špatném stavu z důvodu zatékání vody. Okna v domě jsou dřevěná s dvojsklem. Koupelna je vybavena sprchovým koutem a vanou, WC je vybaveno klasickou splachovací toaletou. Interiérové dveře v domě jsou dřevěné plné, zárubně dveří jsou ocelové. V obytných místnostech a kuchyni tvoří podlahu cementový potěr, v koupelně tvoří podlahu keramická dlažba a v ostatních místnostech tvoří podlahu cementový potěr nebo teraco. Dům je připojen k elektrické síti, zdroj vody je vlastní studna o hloubce 8 m, splašky jsou svedeny do jímky a následně do kanalizace, plynovod není zaveden.

Dispoziční řešení domu:

V přízemí se nacházejí 3 pokoje, kuchyně, koupelna, WC, sklad, techn. místnost, předsíň, chodba, veranda a průjezd.

Ve 2. NP jsou 2 pokoje a vstup na terasu.

Systém vytápění chybí, topná tělesa chybí. Ohřev vody v domě není řešen. Zdivo rodinného domu je poškozené a nachází se ve stavu před nutnou rekonstrukcí. Střešní krytina rodinného domu, okna a rozvody jsou silně poškozené ve stavu před výměnou. Obvyklé vybavení domu se mimo hygienického vybavení nevyskytuje.

Jedná se o rodinný dům ve velmi špatném stavebně-technickém stavu s nutností provedení celkové rekonstrukce pro uvedení domu do obyvatelného stavu. Na pozemku se nachází trvalé porosty a venkovní stavby. Samotný pozemek je svažitý, neoplocený.

Předmětem elektronické aukce  je soubor věcí nemovitých:

- pozemek p.č. St. 82 - zastavěná plocha a nádvoří, evidovaná výměra 410 m2

              Součástí je stavba: Milonice, č.p. 43, bydlení

              Stavba stojí na pozemku p.č.: St. 82

- pozemek p.č. 77 - zahrada, evidovaná výměra 1.200 m2, způsob ochrany - zemědělský půdní fond

vše zapsáno v katastru nemovitostí u Katastrálního úřadu pro Jihomoravský kraj se sídlem v Brně, KP Vyškov, pro obec a k.ú. Milonice, na LV č. 492.

Zástavní práva, závazky

Dům v současné době již není užíván, organizátor e-aukce má k disozici klíče.

Eva Jeřábková

Forma prodeje Anglická aukce
Stav prodáno
Prodejní cena 0 Kč
Typ Nemovité věci > Domy
Odhadní cena 410 000 Kč
Vyvolávací cena 290 000 Kč
Aukční jistota 50 000 Kč
Minimální hodnota příhozu 5 000 Kč
Termín konání 17.3.2016 09:40:00
Předpokládaný konec 17.3.2016 11:10:00
Aktuální datum 29.4.2024 5:36:26