Spoluvlastnický podíl 1/2 Nové Syrovice, okr.Třebíč

Anglická aukce

Spoluvlastnický podíl 1/2 Nové Syrovice, okr.Třebíč | Podrobný popis

Jedná se spoluvlastnický podíl 1/2 zemědělské stavby, která se nachází na jižním okraji obce Nové Syrovice. K pozemku vede nezpevněná komunikace, kde vlastníkem pozemků na kterých se nachází, jsou třetí soukromé osoby. Samotný pozemek kolem stavby stojící na pozemku parc. č. st. 228, tedy pozemek parc. č. 1919 je ve vlastnictví druhého spolumajitele předmětných nemovitých věcí. Pozemek parc. č. 278/1, který se z velké části nachází pod druhou stavbou je ve vlastnictví třetí osoby, stejně jako pozemek parc. č. 1920 kolem této stavby. Příjezd a přístup k majetku je řešen bezúplatně, ústní dohodou, bez zřízených věcných břemen. Stavby je možné napojit na elektrický proud. V současné době je přípojka poškozena.
Stavby pocházejí dle sdělení objednatele přibližně z počátku 50. let 20. stol.
Větší stavba stojící na pozemku parc. č. st. 228 slouží jako vepřín. Jde o zděnou stavbu se sedlovou střechou v půdorysném tvaru „T“. Stavebně technický stav je špatný, běžná údržba je silně zanedbaná, stav objektu je původní, neudržovaný. Předpokládají se rozsáhlé rekonstrukce. Podlahová plocha činí asi 625 m2.
Menší stavba stojící na pozemku parc. č. st. 278/1 a st. 278/2 slouží jako sklad zemědělské techniky. Jde o zděnou stavbu o půdorysném tvaru obdélníku. Stavebně technický stav se jeví jako zhoršený, běžná údržba je zanedbaná, stav objektu je původní, neudržovaný. Předpokládají se rozsáhlé rekonstrukce. Při místním šetření nebyl zpřístupněn interiér tohoto objektu a ohledání bylo provedeno pouze zvenčí. Podlahová plocha činí asi 75 m2.
Pozemek parc. č. st. 228 o výměře 730 m2 je v katastru nemovitostí veden jako zastavěná plocha a nádvoří. Na tomto pozemku se nachází stavba vepřína. Pozemek parc. č. st. 278/2 o výměře 10 m2 je v katastru nemovitostí veden jako zastavěná plocha a nádvoří. Na tomto pozemku se nachází část stavby skladu. Dle územního plánu obce se pozemky nachází v plochách pro zemědělskou výrobu.

Předmětem elektronické aukce je id. 1/2 spoluvlastnického podílu souboru věcí nemovitých:

- pozemek p.č. St. 228 - zastavěná plocha a nádvoří, evidovaná výměra 730 m2

             Součástí je stavba: bez čp/če, zem. stav

             Stavba stojí na pozemku p.č.: St. 228

- pozemek p.č. St. 278/2 - zastavěná plocha a nádvoří, evidovaná výměra 10 m2

             Na pozemku stojí stavba: bez čp/če, zem. stav

- stavba bez čp/če, způsob využití - zem. stav, stojící na pozemku p.č. St. 278/1 - LV 89

                                                                                              a p.č. St. 278/2

vše zapsáno v katastru nemovitostí u Katastrálního úřadu pro kraj Vysočinu se sídlem v Jihlavě, KP Moravské Budějovice, pro obec a k.ú. Nové Syrovice, na LV č. 1156.

Lukáš Rychnovský

Forma prodeje Anglická aukce
Stav neprodáno
Typ Nemovité věci > Komerční
Odhadní cena 190 000 Kč
Vyvolávací cena 190 000 Kč
Aukční jistota 30 000 Kč
Minimální hodnota příhozu 5 000 Kč
Termín konání 20.4.2017 09:00:00
Předpokládaný konec 20.4.2017 10:00:00
Aktuální datum 13.5.2024 14:14:55