Zemědělská usedlost s pozemky Mostice, okres Plzeň - sever

Anglická aukce

Zemědělská usedlost s pozemky Mostice, okres Plzeň - sever | Podrobný popis

Jedná se o bývalou zemědělskou usedlost se dvěma obytnými částmi a zemědělskými stavbami sloužícími k uskladnění produktů a chovu zvířat. Část zemědělských objektů je v demoličním stavu, kde zůstaly pouze části obvodového zdiva. Nemovitosti se nacházejí v okrajové části obce Zahrádky, k.ú. Mostice.

Obytná část čp. 5 - jedná se o přízemní objekt postavený na mělkých základových pasech bez izolací proti zemní vlhkosti. Obvodové nosné konstrukce jsou zděné z míšeného zdiva. Venkovní omítky jsou vápenné, značně poškozené. V objektu jsou osazena nová plastová okna včetně vstupního portálu v zadní části, který je osazen do přistavěného zádveří. Interiér byl v posledních 10 letech částečně opraven, stav objektu však vyžaduje  opravu a investici.

Obytná část čp. 16 - stavba je postavena na základových pasech jako dvoupodlažní s přízemím a patrem. Zastřešení je provedeno sedlovým dřevěným krovem pokrytým osinkocementovými šablonami. Taktéž venkovní omítky jsou značně opadané a poškozené. Stropní konstrukce jsou původní trámové. Nedávno proběhla výměna oken a vstupních dveří. Přístup do patra je po původním schodišti a vybavení domu je bez zásadních úprav a rekonstrukcí. Objekt vyžaduje zásadní opravu.

Zemědělské objekty se nacházejí v zadní části stavebního pozemku č. parc. 4/1 a jde o bývalou stodolu a chlévy.  Zastřešeny jsou krovy sedlové konstrukce s pokrytím vlnitými osinkocementovými deskami. Venkovní a vnitřní omítky jsou zchátralé. Obě stavby na sebe navazují jak zdivem tak zastřešením, obě vyžadují zásadní opravy.

Přístup k  nemovitostem je po zpevněné místní komunikaci .
V  obci je z inženýrských sítí vybudována kanalizace a elektrický proud, ostatní sítě nejsou vybudovány. Obec se nachází v okrese Plzeň - sever ve vzdálenosti od krajského města Plzeň cca 20 km. V této malé obci je 156 trvale žijících občanů, nejsou zde dostupné místní služby ani infrastruktura.

Předmětem prodeje je soubor věcí nemovitých:

- parcela č. St. 4/1, evidovaná výměra 1409 m2, zastavěná plocha a nádvoří

Součástí je stavba: Mostice, č.p. 5, rod.dům
Stavba stojí na pozemku p.č.: St. 4/1

- parcela č. St. 4/2, evidovaná výměra 110 m2, zastavěná plocha a nádvoří

Součástí je stavba: Mostice, č.p. 16, rod.dům
Stavba stojí na pozemku p.č.: St. 4/2

- parcela č. 8/1, evidovaná výměra 159 m2, zahrada, způsob ochrany - zemědělský půdní fond

- parcela č. 8/2, evidovaná výměra 109 m2, zahrada, způsob ochrany - zemědělský půdní fond

- parcela č. 9, evidovaná výměra 83 m2, zahrada, způsob ochrany - zemědělský půdní fond

- parcela č. 11, evidovaná výměra 396 m2, zahrada, způsob ochrany - zemědělský půdní fond

Vše zapsáno u Katastrálního úřadu pro Plzeňský kraj, Katastrální pracoviště Plzeň-sever. Pro obec Zahrádka a k.ú. Mostice. Zapsáno na LV 122.

Lukáš Rychnovský

Forma prodeje Anglická aukce
Stav prodáno
Prodejní cena 1 060 000 Kč
Typ Nemovité věci > Ostatní
Číslo účtu 4211126322/6800
Odhadní cena 1 260 800 Kč
Vyvolávací cena 1 000 000 Kč
Aukční jistota 200 000 Kč
Minimální hodnota příhozu 10 000 Kč
Termín konání 24.6.2021 10:00:00
Předpokládaný konec 24.6.2021 11:05:57
Aktuální datum 25.4.2024 10:10:11