Dražba architektonicky jedinečné budovy SONO Centrum Brno

 

Ve středu 19. 11. 2014 proběhne dobrovolná dražba architektonicky jedinečné budovy SONO Centrum Brno, vyvolávací cena bude začínat na 198 mil. Kč. Jedná se o stavbu, kterou v nedávné době vybudovala a otevřela společnost SONO Records, s.r.o. na Veveří v těsném sousedství Platinia, investicí v hodnotě přibližně 330 milionů korun. V budově je v současné době provozován úspěšný hudební klub, restaurace a hotel.

 

Areál je dalším úspěšným pokračováním developerských aktivit Jiřího Štopla, který se v minulosti podílel na vybudování a uvedení do provozu právě sousedícího objektu Platinium, které je dnes sídlem bank a významných brněnských firem, stejně jako platformou nabízející parkovací místa. Předmětem dražby je celý soubor budov SONO Centra, včetně movitého vybavení, přičemž důvodem prodeje je především zaměření se na budování dalších úspěšných brněnských developerských projektů v nejbližší budoucnosti.

 

Hudební klub SONO se za poměrně krátkou dobu velmi úspěšně etabloval a hostí různé výjimečné akce, které by v Brně jinak jen těžko nalezly prostory, jež by byly tak kvalitně a moderně vybaveny a měly zároveň i další zázemí pro pořádání velkých koncertů, diskoték, parties či například firemních akcí i pro významné nadnárodní subjekty. Klub má v současné době kapacitu přibližně 700 míst k sezení nebo 1200 míst k stání.

 

Restaurace, která k hudebnímu klubu přináleží, je značně vytížena, a to nejen v souvislosti s konáním hudební či jiné umělecké produkce v klubu, ale stala se i vyhledávaným místem pro svou dobrou a kvalitní kuchyni. Kapacita restaurace je 190 míst + 70 míst na zahrádce.

 

Třetím objektem v rámci plánovaného prodeje je i hotel s kapacitou 39 pokojů, tedy 80 lůžek, který si velice rychle našel pravidelnou klientelu, která se v něm ubytovává nejen v souvislosti s konáním akcí v klubu, ale také v rámci různých veletržních akcí, které se v Brně pravidelně konají. K celému komplexu patří i podzemní garáže s kapacitou 92 míst.

 

Prodej klubu, restaurace a hotelu SONO Centra má na starosti brněnská dražební společnost PROKONZULTA a.s., která dražbu připravuje.

 

"SONO Centrum je úspěšný projekt místního developera a o dražbu očekáváme velký zájem veřejnosti. Centrum se draží včetně kompletního inventáře - tedy movitého majetku a stávající provozovatel společnost SONO Records, známé a úspěšné nahrávací studio, předá novému majiteli kromě potřebného know-how i obchodní kontakty na stávající klientelu, včetně již dopředu nasmlouvaných akcí. Odhadní cena SONO Centra byla znalcem určena ve výši 450 milionů Kč vč. DPH, takže vyvolávací cena začíná někde okolo 45 procent té odhadní. Dle mého názoru se jedná o velmi zajímavou investiční příležitost," sdělil Ing. Jaroslav Hradil, ředitel společnosti PROKONZULTA a.s.

Více informací naleznete na www.prokonzulta.cz

Jak uspět a vydražit

Jak uspět a vydražit

1. Registrovat se

2. Uhradit jistotu = vratnou kauci

3. Přihlásit se

Zobrazit správný postup