Dražba jednotlivých prostor v historické budově na Náměstí Svobody

 

Ve čtvrtek dne 18.9.2014 organizuje dražební společnost PROKONZULTA a.s. v prostorách hotelu International sérii dražeb nebytových prostor v budově č.p.74 na Náměstí Svobody, která je také známá jako „U Mamlasů“.

 

Stávajícím vlastníkem nemovitosti je Správa nemovitostí města Brna, státní podnik v likvidaci, který rozprodává nemovitost po částech. V nemovitosti se v současné době nalézají jak byty, tak nebytové prostory, tak prostory, které využívá Nejvyšší správní soud ČR.

 

Mezi provozovny, které se zde v současné době nacházejí, patří například cukrárna, hračkářství, prodejna kožichů, či asijské bistro. Prostory jsou z hlediska dražby zajímavé především svou rozlohou a unikátní polohou v samotném centru Brna. V nejbližší době se podobně lukrativní dražba neočekává a tak je o dražbu ze strany veřejnosti a případných zájemců velký zájem, jelikož prostory jsou často pěkně zrekonstruované a díky výhodné poloze vhodné nejen přímo k podnikání, ale například také k pronájmu dalším subjektům.

 

Jde v souhrnu o jednu z největších dražeb v Brně v tomto roce, jelikož součet vyvolávacích cen jednotlivých prostor je téměř 60 mil. Kč. Společnost PROKONZULTA a.s. připravila v tomto roce již 220 dražeb v celkovém objemu přes 244 mil. Kč. Největší samostatná dražba se teprve připravuje na konec září 2014 a jde o dražbu průmyslového areálu v Ostrově u Karlových Varů s vyvolávací cenou 40 mil. Kč. K dnešnímu dni vydražila společnost PROKONZULTA a.s. majetek v celkovém objemu 4,9 mld. Kč, což z ní dělá současnou jedničku na poli dražeb v České republice.

 

Více informací získáte na www.prokonzulta.cz u jednotlivých dražeb anebo kontaktujte tiskové oddělení – Pavel Mikulenka, tel. 774 629 923, marketing@prokonzulta.cz

Jak uspět a vydražit

Jak uspět a vydražit

1. Registrovat se

2. Uhradit jistotu = vratnou kauci

3. Přihlásit se

Zobrazit správný postup