skip to main content

RD Kostelec u Holešova, okr. Kroměříž

dražba

RD Kostelec u Holešova, okr. Kroměříž | Podrobný popis

Jedná se řadový přízemní nepodsklepený rodinný dům 4+1 se sedlovou střechou bez využitého půdního prostoru. Dispozičně je řešen čtyřmi obytnými místnostmi, kuchyní, koupelnou a WC, předsíní, chodbou, techn. místností a průjezdem. Tvar půdorysu je obdélníkový. Zastavěná plocha prvního nadzemního podlaží je 136 m2.

Rodinný dům byl postaven ve 30. letech 20. století. V roce 1960 byla rekonstruována fasáda, střešní krytina z eternitu, okna a přistavěna koupelna. Dále v roce 1992 došlo k plynofikaci objektu, byly vyměněny rozvody elektřiny a zařízeno nové vybavení kuchyně. Do roku 2010 byly ještě rekonstruovány částečně podlahy, byl vybudován krb s rozvodem ÚT a rekonstruován komín a koupelna. Ohřev vody v domě je řešen el. bojlerem. Dům má betonové základy, obvodové zdivo smíšené o tloušťce min. 45 cm, dřevěné stropy. Podlahové krytiny v obytných místnostech jsou řešeny plovoucími laminátovými podlahami nebo koberci na cementovém potěru. V koupelně, WC, kuchyni a předsíni je položená keramická dlažba.

Objekt se nachází na okraji zastavěné části obce, ve velmi klidné lokalitě. V sousedství, cca 300 m, jsou postaveny novostavby rodinných domů k bydlení. V obci je základní občanská vybavenost a jsou zde vedeny veškeré inženýrské sítě. Do objektu je přivedena elektřina, vodovod a plynovod. Splašky jsou svedeny do spetiku. Pozemek je rovinatý.

Součástí domu je zahrada s ovocnými a okrasnými dřevinami, která je v současné době neudržovaná, nesečená. Dále se na pozemku nachází podsklepená kůlna ve špatném techn. stavu. Venkovní úpravy mají minimální rozsah. Přilehlé pozemky tvoří funkční celek se stavbou.V posledních letech nebyl dům obydlený. Jde tedy o objekt po částečné rekonstrukci s předpokladem dalších stavebních úprav.

Katastrální/detailní popis

Předmětem dražby je soubor nemovitostí:

- pozemek p.č. St.67 – zastavěná plocha a  nádvoří, evidovaná výměra 563 m2

   Součástí je stavba: Kostelec u Holešova, č.p. 119, rod. dům

- pozemek p.č. 63 - zahrada, evidovaná výměra 1059 m2, způsob ochrany zemědělský půdní fond  

vše zapsáno v katastru nemovitostí u Katastrálního úřadu pro Zlínský kraj se sídlem ve Zlíně, KP Holešov, pro obec Kostelec  u Holešova a k.ú. Kostelec u Holešova, na LV  č. 852.

Zástavní práva, závazky

Předmět dražby není v současné době užíván.

Majitel sousedního domu má zájem o odkoupení části pozemku.

Log

Kontaktní osoba

Eva Jeřábková

Adresa

Prohlídky

Forma prodeje Kamenná dražba veřejná opakovaná
Stav Nevydraženo
Typ Nemovité věci > Domy
Odhadní cena 1 090 000 Kč
Vyvolávací cena 545 000 Kč
Minimální hodnota příhozu 5 000 Kč
Dražební jistota 50 000 Kč
Termín konání 17.12.2014 12:00:00
Předpokládaný konec 17.12.2014 12:00:00
Čas do konce již proběhlo
Aktuální datum 12.5.2026 15:59:28

Dokumenty

    Znalecký posudek