Hotel Slovanský dům v historickém centru Slavkova jde do dražby

 

Dražba objektu se bude konat 21. srpna 2014 v sídle dražební společnosti Prokonzulta a.s. v Brně. Vydražitel s nejvyšší odklepnutou nabídkou bude vlastnit soubor nemovitého majetku, jehož celková rozloha činí 661 m2. Předmětem dražby je hotel Sokolský dům, který se nachází v samém srdci města Slavkova, a to na Palackého náměstí v blízkosti zámku. Zrekonstruovaný hotel je přihlášen do dražby kvůli úpadku společnosti Sokolský dům s.r.o., která nemovitost vlastnila. Minimální vyvolávací cena hotelu, za hranicemi známého jako Austerlitz, je stanovena na 6.900.000 Kč.

 

Hotel se skládá ze dvou propojených částí. První část tvoří budova orientovaná na náměstí a druhou část tvoří budova, která se nachází na nádvoří, kde je přístup k budově zajištěn průjezdem. Hotel se skládá z pivnice s restaurací, pokojů pro ubytování, sociálního zařízení, technického a skladovacího prostoru, dále zde nechybí ani terasa s kuželnou. Pro ubytování je určeno 11 dvoulůžkových pokojů, 8 třílůžkových a 1 rodinný apartmán. Vedení slavkovské radnice by uvítalo, aby provoz hotelu zůstal na stejném místě. “Jako město se dražby účastnit nebudeme. Každopádně bychom byli rádi, aby  budoucí majitel zachoval na daném místě ubytování s restaurací," uvedl pro regionální Deník před časem místostarosta Ing. Jiří Doležel.

 

Na objektu dražby jsou uvalena věcná břemena k užívání přípojky pro odpadové potrubí potřebné k odvádění vody z blízkého kina. Dále se břemeno vztahuje na chůzi i jízdu přes průchozí část pozemku do budovy kina a veřejných záchodů. Starosta Slavkova Ing. Ivan Charvát se ve věci dražby vyjádřil následovně: “Je v zájmu všech, abychom si s budoucím majitelem hotelu uchovali velmi dobré vztahy. V areálu hotelu se totiž nachází městské kino s veřejnými záchody, a také zde máme smluvně zajištěný průjezd k vodě."

 

Podrobnou charakteristiku nemovitostí a jejich stav je uveden v posudku znalce, který si můžete vyžádat u dražebníka.

Jak uspět a vydražit

Jak uspět a vydražit

1. Registrovat se

2. Uhradit jistotu = vratnou kauci

3. Přihlásit se

Zobrazit správný postup