Insolvenčním správcům jsme dobrými partnery

 

V roce 2013 jsme spolupracovali s 92 kancelářemi insolvenčních správců, přičemž jsme společně zpeněžili majetek za několik stovek milionů korun. V tomto roce se bilance naší spolupráce se správci jen za první 3 měsíce vyšplhala na číslo 42. Jsme rádi, že se čím dál více kanceláří správců obrací na naši společnost v situacích, kdy potřebují zpeněžit majetek a tradiční způsoby buď nefungují dle jejich představ, anebo jsou pod možnosti požadované provize (například od realitních kanceláří). Obzvláště u nemovitého majetku se totiž prostřednictvím dražby dle zákona o veřejných dražbách lze dohodnout na velmi zajímavých podmínkách pro obě strany.

Vydražením nezřídka dosahujeme lepších výsledků než přímým prodejem

Právě u nemovitého majetku, který dříve kanceláře insolvenčních správců nabízely ke zpeněžení hlavně prostřednictvím realitních kanceláří, anebo přímé inzerce, se nám v poslední době osvědčila právě dražba dle zákona o veřejných dražbách. Díky tomu, že vyvolávací cena je stanovena pod cenou odhadní, jsme schopní zaujmout velké množství potenciálních zájemců o dané nemovitosti a umíme se tak nakonec během licitace v „soutěži účastníků dražby“ dostat na velmi zajímavou konečnou cenu.

I díky kvalitní propagace dražeb jsme jednička na trhu

Dosažení zajímavých hodnot během konání dražby lze však dosáhnout jen v případě, že se na dražbu dostaví dostatečný počet zájemců o předmět dražby. Zde si pomáháme především díky kvalitní propagaci jednotlivých dražeb, což je často již v základní ceně našich služeb. Komunikujeme aktivně s médii, díky kterým se dražby našich klientů často objevují nejen v tištěných periodicích. Pravidelně inzerujeme v tištěných periodicích a velmi intenzivně se za poslední rok věnujeme především internetové propagaci a sociálním sítím, což se na zájmu o dražby, které realizujeme pro naše klienty, projevilo velice pozitivním trendem. Nalezli jsme díky tomu nové drobné investory, kteří právě v dražbách movitého i nemovitého majetku vidí zajímavou možnost investice. Ke každé dražbě vždy správcům pro věřitelský výbor umíme zpracovat reporty, které dokládají rozsah aktivit, které k úspěšnému zpeněžení vedou.

Klíčem je správné určení vyvolávací ceny

Výjimečně i přes velké úsilí o zaujetí co nejširší možné skupiny potenciálních kupců věcí movitých, či nemovitostí, nedojde k vydražení předmětu dražby. V drtivé většině případů je to způsobeno příliš vysokou vyvolávací cenou, která zapříčiní malý zájem o předmět dražby. Dražbu v takovém případě opakujeme a více apelujeme na správné nastavení vyvolávací ceny. Poradenství v této oblasti je vždy součástí našich služeb, bohužel však ne všichni zadavatelé na naši radu dají přesto, že máme v této oblasti již mnohaleté zkušenosti.

Radíme se zpeněžením movitého majetku, nemovitostí i pohledávek

Přestože nejčastěji zpeněžujeme prostřednictvím dražeb nemovitosti, nezřídka dražíme i vozidla, stroje, vybavení podniků a firem, ale i pohledávky. S insolvenčními správci v oblasti zpeněžení pohledávek spolupracujeme často a máme za sebou v této oblasti poměrně zajímavé úspěchy.

Na rozšiřující spolupráci se správci máme zájem a budeme rádi, pokud nás v případě Vašeho zájmu budete kontaktovat.

Jak uspět a vydražit

Jak uspět a vydražit

1. Registrovat se

2. Uhradit jistotu = vratnou kauci

3. Přihlásit se

Zobrazit správný postup