Kdysi slavná textilka Seba T jde do opakované dražby

 

Jedna z největších textilních továren na Tanvaldsku, Seba T, je nyní na prodej. Ještě před patnácti lety přitom tento podnik zaměstnával 1200 lidí.


Seba T vznikla v roce 1996 privatizací Seby Tanvald. Vyráběla především sypkoviny, lůžkoviny a materiály na profesionální ošacení pro armádu, policii nebo hasiče. Zhruba polovinu své produkce navíc vyvážela do zahraničí. Stejně jako mnoho dalších textilních výrobců v Česku bohužel nedokázala Seba T konkurovat levnější asijské produkci a v roce 2007 přestala vyrábět a tkát. Od té doby podnik látky pouze nakupoval a zpracovával. Část areálu sloužila také jako skladiště či parkoviště.


Celý areál Seba T, který se skládá z několika rozsáhlých pozemků a staveb, je od letošního roku na prodej v dražbě, kterou zajišťuje brněnská společnost Prokonzulta. Dražba se bude konat 6.3.2014 v dražební místnosti v Národním domě na Vinohradech v Praze. Odhadní cena na základě znaleckého posudku je 10 mil. Kč, nicméně vyvolávací cena začíná již na 4,9 mil. Kč. Dražební jistota byla stanovena na 1 mil. Kč. Více informací o dražbě, včetně podrobného popisu nemovitosti, naleznete na webových stránkách společnosti Prokonzulta - www.prokonzulta.cz.

Jak uspět a vydražit

Jak uspět a vydražit

1. Registrovat se

2. Uhradit jistotu = vratnou kauci

3. Přihlásit se

Zobrazit správný postup