Lokomotiva na prodej: v dražbách naleznete různé kuriozity

 

To, že ve veřejné dražbě lze koupit byt, dům či auto ví v dnešní době čím dál více lidí a stále víc si touto formu prodeje nemovitý i movitý majetek pořizuje. Málokdo však ví, že občas se v dražbě objeví i různé kuriózní předměty. Jedním z nich je například železniční motorová lokomotiva, kterou bude 14. května dražit brněnská společnost Prokonzulta. V dražbě se tak v dnešní době dá koupit opravdu všechno.


Lokomotiva typu 740 712-5 pochází z dílny ČKD Praha (Českomoravská-Kolben-Daněk) - jednoho z nejvýznamnějších a největších strojírenských podniků v bývalém Československu. “ČKD tento typ lokomotiv vyráběl v letech 1973 - 1989. Tato konkrétní lokomotiva pochází z roku 1982, čemuž odpovídá i její stav,“ uvádí Pavel Mikulenka, tiskový mluvčí společnosti Prokonzulta a dále dodává: ,,Motorová lokomotiva je  určena pro středně  těžkou posunovací a traťovou službu a její maximální provozní rychlost je 70 km/hod. Případní zájemci naleznou podrobnější informace o lokomotivě na webu společnosti Prokonzulta - www.prokonzulta.cz.”


Pokud patříte mezi fanoušky železnic, lokomotiv a vlaků, nenechte si tuto dražbu ujít. Vyvolávací cena začíná již na 1,55 mil. Kč.

Jak uspět a vydražit

Jak uspět a vydražit

1. Registrovat se

2. Uhradit jistotu = vratnou kauci

3. Přihlásit se

Zobrazit správný postup