Největší český výrobce vaječných polotovarů je na prodej ve výběrovém řízení

 

Výrobní a skladový areál společnosti FRAMAGRO a.s., sídlící v Jičíně, je na prodej. Ještě nedávno se přitom firma ve svých provozech zabývala výrobou a prodejem vaječných polotovarů.

 

Vařená loupaná vejce i tekuté melanže

V průběhu své existence se firma rozrostla a došlo k rozšíření aktivit a provozní části na dva samostatné provozy, které zpracovávaly jak tekutou vaječnou hmotu a vaječné polotovary, tak i samotná vařená vejce. V současné době je společnost zadlužena a její majetek se nachází v likvidaci.

 

Na prodej ve výběrovém řízení

Nový majitel vzejde z výběrové řízení, které bude ukončeno 21. dubna. Na prodej jsou nejen stavby areálu určeného pro výrobu vařených vajec, ale i veškeré příslušenství, pozemky, výrobní stroje i technologie. Samotné provozy jsou vybaveny vlastní mikrobiologickou laboratoří na úrovni vědeckého pracoviště. Výroba tekutých hmot je realizována na technologii dánské firmy SANOVO, která se řadí mezi přední světové výrobce těchto technologií a taktéž výroba vařených vajec je zajištěna ve vysoce moderním provoze na technologii nejvyšší kvality.

 

„Minimální nabídková cena není stanovena, ale každý zájemce o účast ve výběrovém řízení je povinen složit kauci ve výši 200 tisíc Kč,“ uvedl Pavel Mikulenka, PR manažer brněnské společnosti Prokonzulta, která má organizaci výběrového řízení na starost. Závěrem dodává, že hodnota podniku byla znalcem stanovena na 8 mil. Kč.

Jak uspět a vydražit

Jak uspět a vydražit

1. Registrovat se

2. Uhradit jistotu = vratnou kauci

3. Přihlásit se

Zobrazit správný postup