PROKONZULTA, a.s. darovala 15 000 Kč pro Charitní záchrannou síť

Poděkování patří všem, kteří se do sbírky zapojili, jako jednotlivci jsme vybrali 4 000 Kč. Tuto částku společnost Prokonzulta a.s. navýšila o 11 000 Kč a společně jsme tak Charitě Brno poslali krásných 15 000 Kč, které budou použity právě v tomto projektu a pomohou na správném místě.

Zdroj: https://brno.charita.cz/co-delame-brno/charitni-zachranna-sit/

Klienty CHZS se stávají lidé, kteří svou životní situaci nemohou řešit prostřednictvím registrovaných služeb, ale jiný druh pomoci však neodmítají. Mohou se na ni sami obrátit, ale mohou je také doporučit lidé z jejich okolí (rodina, blízcí, známí, přátelé, kolemjdoucí, zaměstnavatel...). Pokud vy sami o někom ve vašem okolí víte, můžete Charitu kontaktovat, člověka vyhledají, osloví a nabídnou mu adekvátní pomoc vzhledem k jeho situaci.

Charitní záchranná síť pomáhá například i zranitelným seniorům, kteří se stávají terčem majetkových útoků, často i ze strany svých rodinných příslušníků.

Paní Karlu měly oficiálně v péči její dcery. Prakticky to ale, bohužel, vypadalo jinak. „Jedna z jejich dcer dokonce pobírala příspěvek na péči, přesto maminku často nechala živořit na ulici bez pomoci. Zájem projevovala jen před důchodem, kdy s ní šla vybrat peníze. Ty si dcera odnesla a maminku nechala ve městě samotnou a odešla. Karla trpí demencí. Posedávala na schodech a kvůli omezené mobilitě se nebyla často schopna ani schovat před deštěm.“ líčí příběh starší paní koordinátor brněnské Charitní záchranné sítě Petr Matějec.

Karlu přijal na humanitární lůžko a poté, co se její zdravotní stav zlepšil, nešel pro ni místo v Azylovém domě. Ale ani tady nebyla v bezpečí, zvlášť když opět nastal čas výplaty důchodu. Petr Matějec proto podal žádost a paní Karla dostala veřejného opatrovníka, aby s financemi již nemohly hospodařit její dcery. „Ten jí vyjednal pobyt v domově pro seniory a stará se o její finance, které jsou teď opravdu využity pro paní Karlu a její potřeby,“ uzavírá Petr Matějec.

Jak uspět a vydražit

Jak uspět a vydražit

<p>1. Registrovat se</p><p>2. Uhradit jistotu = vratnou kauci</p><p>3. Přihlásit se</p>

Zobrazit správný postup