PROKONZULTA, a.s. je opět v čele tabulky

 

Společnost PROKONZULTA, a.s. s velkou pravděpodobností i v tomto roce obhájí první místo v žebříčku dražebníků v Česku. Měsíc před konečným uzavřením letošních statistik zaujímá první místo s celkovým finančním objemem vydraženého majetku přesahujícím 570 mil. Kč, což je o 250 mil. Kč více než v pořadí druhá společnost.

 

Celkově jsme v letošním roce realizovali již 316 veřejných dražeb. Do tohoto počtu spadají jak menší dražby v podobě rodinných domů, bytů, lesů či pozemků, tak i ty velké a mediálně diskutované. K nejzajímavějším dražbám letošního roku pak bezesporu patří dražba prostor v historickém domě U Čtyř mamlasů na Náměstí Svobody v Brně, kdy byl vydražen majetek v celkové hodnotě přesahující 130 mil. Kč. Na starost jsme měli i přípravu dražby architektonicky zajímavého multifunkčního SONO centra v Brně, jehož odhadní cena byla znalcem stanovena na 450 mil. Kč. Dražba však byla na poslední chvíli odvolána ze strany zadavatele dražby. “K upuštění od dražby dochází pouze zřídka, i v tomto směru si držíme mezi dražebníky prvenství. Z celkového počtu dražeb došlo v tomto roce k upuštění pouze ve 3,5 % případů, u konkurenčních společností to přitom bývá běžně i 20 %,” uvádí tiskový mluvčí Pavel Mikulenka.

 

Kromě nemovitostí se PROKONZULTA, a.s. dlouhodobě zabývá i dražbou pohledávek a v tomto směru úzce spolupracuje s desítkami insolvenčních správců. Na začátek prosince je například plánovaná dražba velké pohledávky Obvodního podniku bytového hospodářství (OPBH), jejíž vyvolávací cena je 66 mil. Kč.

Jak uspět a vydražit

Jak uspět a vydražit

1. Registrovat se

2. Uhradit jistotu = vratnou kauci

3. Přihlásit se

Zobrazit správný postup