PROKONZULTA aktivně podporuje ochranu životního prostředí

Pro Ministerstvo průmyslu a obchodu pomohla zorganizovat naše dražební společnost PROKONZULTA  aukci vítězné sochy vzniklé v rámci studentské soutěže vytvořenou z recyklovaných z plastových lahví. Aukce proběhla v rámci slavnostního večera během Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Uskutečnila se dne 8. října letošního roku v prostorách Hvězdárny a planetária v Brně. Celou akci podpořil i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

„Nejde jen o samotnou aukci, byť dopadla velmi dobře. Stěžejní je, že jde o podporu cirkulární ekonomiky. To je nyní velké téma. A naštěstí již velká část lidí si uvědomuje, že je potřeba recyklovat,“ uvedl statutární ředitel PROKONZULTY Jaroslav Hradil, který sám vzal do ruky dřevěné licitátorské kladívko a celou aukci také sám licitoval.

Celý výtěžek aukce putoval ve prospěch start-upu PETMAT. Ten se zabývá využitím recyklovaných materiálů v architektuře a působí při ČVUT.

Předmětem aukce byl nejen zmenšený model viditelný na fotografiích z planetária, ale především asi dva metry vysoký funkční, pohyblivý a svítící originál umístěný v národním stánku v pavilonu Z po dobu veletrhu.

Studenti dostali za úkol v soutěži o nejlepší umělecké dílo s tématem „Digitální továrna“ navrhnout, jak skloubit umění s průmyslem a udržitelností. Vítězná socha se skládá ze 152 dílčích komponent, které vyrobili dobrovolníci na čtyřiceti třech 3D tiskárnách ze všech koutů České republiky. Oproti tradičnímu umění tato socha skrývá pointu uvnitř. Spodními otvory načerpává vzduch do nitra, čímž se uvnitř rozpohybuje množství barevných prvků. Při každém sledování se naskytne zcela nový pohled připomínající známý kaleidoskop.

 „Vyvolávací cena byla 49.000 Kč. Proběhlo několik příhozů od zájemců, ale konečnou bitvu svedli už jen dva z nich. Nakonec pán sdělil, že dámy mají přednost a přihazování ukončil. Sochu tak získala dáma za konečnou cenu 166.000 Kč,“ popsal průběh aukce Jaroslav Hradil z dražební společnosti PROKONZULTA. Podle jeho slov byli všichni zainteresovaní s výsledkem velmi spokojeni.

Jak uspět a vydražit

Jak uspět a vydražit

1. Registrovat se

2. Uhradit jistotu = vratnou kauci

3. Přihlásit se

Zobrazit správný postup