Spolupráce s námi se vyplatí

 

Společnost PROKONZULTA, a.s. je dlouholetým hráčem na poli dražeb. Od účinnosti zákona č. 26/2000 Sb. o veřejných dražbách se specializujeme na organizování a kompletní realizaci veřejných dražeb, a to v současné době i elektronických. Koncesi k provádění této činnosti jsme získali již v srpnu 2000 a v krátké době jsme rozšířili svoji působnost po celém území ČR. Kromě dražeb se zabýváme i přímým prodejem, organizací veřejných výběrových řízení a elektronickými aukcemi. Za mnoho let působení na trhu jsme úspěšně spolupracovali se stovkami fyzických i právnických osob. Přečtěte si nejnovější ohlasy na spolupráci s námi.

 

Ing. David Jánošík: výběrové řízení s Prokonzultou je sázka na jistotu

Společnost Prokonzulta znám již delší dobu a realizovali jsme společně několik menších i větších věcí, avšak poslední spolupráce mě utvrdila v tom, že Prokonzulta je vynikajícím partnerem každému insolvenčnímu správci. V nedávné době jsme spolu totiž organizovali výběrové řízení na nového majitele strojíren Excon Steel, a.s., které se na konci roku 2014 ocitly v insolvenci. Prokonzulta zorganizovala celé výběrové řízení po stránce právní, marketingové, obchodní i administrativní a navíc jsme kupce opravdu našli. Do výběrového řízení se nám přihlásilo dokonce 6 nabídek, přičemž zvítězila ta nejvyšší, což byla nabídka ve výši 96,125 mil. Kč. Nový majitel si podnik již převzal a firmu provozuje dál. Celý projekt prodeje podniku, jak už to tak v případech insolvencí velkých podniků bývá, sužoval hlavně nedostatek času. Jelikož snaha byla, kromě maximálního výtěžku pro věřitele, abychom zachovali výrobu a hlavně 160 pracovních míst. Od zadání realizace výběrového řízení po doplacení kupní ceny uběhly přibližně 3 měsíce, a tak jsme našeho cíle dosáhli, hlavně i díky rychlé a profesionální práci týmu společnosti Prokonzulta.

 

JUDr. Ing. Lucie Kovářová: veřejná dražba je transparentní způsob zpeněžování majetku

Se společností Prokonzulta jsem spolupracovala již několikrát. Pokaždé pro mě realizovali veřejnou dražbu, s jejíž přípravou i samotnou realizací jsem byla vždy velmi spokojená, a tak Prokonzultu mohu jen doporučit. Nejvíce mi vyhovuje, že téměř veškeré náležitosti vyřídí za mě a já tak ušetřím čas i spoustu starostí. Pokud bych měla jmenovat příklad konkrétní spolupráce, musím zmínit případ z letošního února, kdy jsem pomocí veřejné dražby velmi výhodně zpeněžila byt 3+kk v Praze na Žižkově. Vyvolávací cena bytu byla stanovena na 3,025 mil. Kč, cena vydražením se však nakonec díky výborné práci licitátora vyšplhala až na částku 5,86 mil. Kč, která výrazně převýšila i samotnou hodnotu nemovitosti. Ta byla dle znaleckého posudku stanovena na 4,32 mil. Kč. I v tomto případě jsem ocenila, že výsledky dražby jsou veřejné, takže ohledně zpeněžování nemohou vzniknout žádné spekulace a pochybnosti. To považuji obecně za hlavní výhodu veřejné dražby.


 

Jak uspět a vydražit

Jak uspět a vydražit

1. Registrovat se

2. Uhradit jistotu = vratnou kauci

3. Přihlásit se

Zobrazit správný postup