Tento rok již druhá textilka na Liberecku jde do dražby

 

Areál textilní výroby společnosti HELANA, s.r.o. v centru obce Hejnice v Libereckém kraji je na prodej. V nyní již opuštěných budovách se přitom ještě nedávno zpracovávala surová ovčí vlna a vyráběly textilní polotovary.


Liberecko a Jablonecko trápí krachy kdysi slavných textilek již delší dobu. Nedávno například proběhla dražba areálu tanvaldské textilky Seba T, která zkrachovala loni v létě, protože nebyla schopna konkurovat levné asijské produkci. V době prosperity Seba T dodávala hlavně sypkoviny a lůžkoviny a materiály na profesní ošacení.


Provozní areál Helana si mohou zájemci zakoupit ve veřejné dražbě, kterou organizuje brněnská společnost Prokonzulta, a.s.. Dražba se uskuteční 24.4. v Národním domě na Vinohradech v Praze.

,,Areál se skládá ze vzájemně propojených výrobních a administrativních budov,  které dohromady tvoří  jednotný celek,” uvádí Pavel Mikulenka ze společnosti Prokonzulta a dále dodává: ,,Předmětem dražby jsou i veškeré součásti a příslušenství výše uvedené nemovitosti.”


Podle Mikulenky byl celý areál ohodnocen znalcem na více jak 5 miliónů korun, vyvolávací cena však začíná již na 1,5 miliónu Kč, tedy na částce, která je více jak třikrát nižší. V případě zájmu musí zájemci složit dražební jistotu, která byla stanovena na 200 000 Kč. Více informací o nemovitosti i o podmínkách dražby naleznete na webových stránkách www.prokonzulta.cz.

Jak uspět a vydražit

Jak uspět a vydražit

1. Registrovat se

2. Uhradit jistotu = vratnou kauci

3. Přihlásit se

Zobrazit správný postup