Uvažujete o koupi domu či bytu? Vyzkoušejte veřejnou dražbu

 

V posledních měsících se neustále rozrůstá seznam domů a bytů, které je možné pořídit pomocí veřejné dražby. Nemovitosti se přitom nachází snad ve všech koutech České republiky.

 

Téměř každý člověk sní o vlastnictví prostorného domu s rozlehlou zahradou, kde by mohl trávit horké letní dny. Bohužel pořízení vlastní nemovitosti bývá mnohdy velmi nákladné, a tak mnoho lidí svůj sen kvůli nedostatečnému kapitálu nerealizuje. Lidé však často netuší, že na trhu existuje alternativní řešení pro nákup majetku, kterým je právě veřejná dražba.

 

Do dražeb denně putují rodinné domy, byty i pozemky, u kterých majitelé nechtějí platit zbytečně velké provize realitním kancelářím nebo nemovitosti, jejichž vlastníci neplatitli své závazky vůči jiným osobám. „ V současnosti jsou dražby jednou z nejlepších příležitostí, jak získat nemovitosti levně, rychle a jednoduše. Za skutečně bezkonkurenční cenu lze pořídit zejména drobnější nemovitosti,“ tvrdí Ing. Jaroslav Hradil ze společnosti Prokonzulta. Pro první dražbu je vyvolávací cena stanovena na ⅔ ceny odhadní. V případě, že se majetek neprodá napoprvé, je v opakované dražbě vyvolávací cena snížena dokonce na polovinu odhadované hodnoty nemovitosti.

 

Velkou výhodou dražeb je také možnost účastnit se aukce elektronicky. Zájemce si díky tomu může z pohodlí domova koupit byt či dům na druhém konci republiky. Stačí k tomu pouze zaregistrovat se na webové stránce www.online-drazby.cz, kde lze nalézt  aktuálně probíhající aukce, dražby a výběrová řízení. Přihlásit se přitom může každá fyzická i právnická osoba. Tato internetová stránka ovšem není určena pouze pro kupce, vlastník nemovitosti zde může byt či dům do dražby také nabídnout a stát se tak nabízející osobou.


Příští měsíc je na programu mnoho dalších dražeb, namátkou například dražba bytu 2+1 v Pardubicích za vyvolávací cenu 320.000 Kč, byt 2+kk v Chodově s vyvolávací cenou 259.000 Kč či nadstandardně řešený rodinný dům v Kuřimi s vyvolávací cenou 6.300.000 Kč. Více informací o probíhajících dražbách naleznete na www.prokonzulta.cz/drazby.

Jak uspět a vydražit

Jak uspět a vydražit

1. Registrovat se

2. Uhradit jistotu = vratnou kauci

3. Přihlásit se

Zobrazit správný postup