V Brně se bude dražit kulturní stánek v centru města

 

Ve středu 23. října se v Brně bude dražit skutečný skvost nemalé hodnoty. Předmětem dražby totiž bude Dům Stavbařů, který je v současné době spíše známý jako Dům Dominik. Nyní toto místo setkávání Brňanů a místo kulturních událostí bude měnit svého majitele, a to základně dobrovolné veřejné dražby.

Dražba se uskuteční v 11 hodin v sídle dražebníka, kterým je společnost Prokonzulta, tedy v Brně na Křenové ulici 26: „Je nám skutečnou ctí, že jsme byli právě my vybráni, abychom se podíleli na dražbě objektu takové hodnoty. Draží se takto významná budova v centru Brna, takže očekáváme značný zájem veřejnosti. Věříme, že námi vytvořené prostředí přispěje ke klidnému průběhu dražby,“ uvedl tiskový mluvčí společnosti Prokonzulta Pavel Mikulenka.

Dražby se přitom může zúčastnit, kdokoliv chce: „Vstup na dražbu pro účastníky (dražitele) je bezplatný, je však třeba se dostavit minimálně 30 minut před zahájením dražby. Pokud se chcete zúčastnit dražby jako hosté, zaplatíte vstup 100 korun,“ informuje Pavel Mikulenka. Účastníci dražby jsou dále povinni složit určitou jistinu, ta v tomto případě činí jeden milion korun. Tato jistota se vkládá na účet dražebníka, tedy společnosti Prokonzulta. V případě, že účastník dražby její předmět nezíská, je mu dražební jistota vrácena. Účastník dražby posléze převezme dražební číslo, na základě kterého může přihazovat. Dražit se začíná na částce 24 800 000 korun a výše minimálního příhozu činí 20 000 korun.

Předmětem dražby je jedno z nejnavštěvovanějších míst v Brně – známý Dům Dominik, dříve známý jako Dům Stavbařů. Dům Dominik je místem, kde se nakupuje, tančí, kam se chodí na firemní akce, na koncerty, módní přehlídky, do divadla, ale také do práce v moderních kancelářích, nebo se zde dokonce i bydlí. V současné době se jedná o místo s velkým potenciálem, kterému nahrává výhodná poloha v centru Brna, hned vedle velmi navštěvovaného nákupního centra Špalíček.

Ještě před započetím dražby je možné si celý objekt prohlédnout. Prohlídku zajišťuje dražebník v domluvených termínech. Prohlídku vede pověřená osoba, která může k objektu podat veškeré informace. „Návštěvníci by však před prohlídkou budovy měli pamatovat, že se jedná o rozsáhlou budovu se sklepními prostory a tomu také přizpůsobit oblečení a obuv,“ připomíná Pavel Mikulenka z Prokonzulty. Veškeré podmínky dražby a dražební vyhlášku najdou zájemci o dražbu na internetových stránkách www.online-drazby.cz, kde jsou uvedeny informace o všech dražbách pořádaných společností Prokonzulta, a to i o těch, které se vedou virtuálně po internetu. Díky speciálnímu systému se k nim lze na stránkách i připojit.

Jak uspět a vydražit

Jak uspět a vydražit

1. Registrovat se

2. Uhradit jistotu = vratnou kauci

3. Přihlásit se

Zobrazit správný postup