Velichovky mají nového majitele díky výběrovému řízení

 

20. února se uskutečnilo veřejné výběrové řízení zkrachovalého lázeňského areálu Velichovky, jehož organizaci měla na starost brněnská dražební společnost PROKONZULTA, a.s.

 

Lázně Velichovky se nachází na Náchodsku a díky své poloze v místě s hustou prvotřídní slatinou jsou vhodné na léčbu pohybového ústrojí po úrazech či operacích nebo na léčbu onkologických pacientů. Lázně disponují kapacitou 400 lůžek a moderním balneoprovozem a v minulosti prošly rozsáhlou rekonstrukcí. Díky dluhu se však v loňském roce ocitly v insolvenci a přestaly přijímat pacienty.

 

Pavel Mikulenka, manažer marketingu společnosti PROKONZULTA, která výběrové řízení organizovala, ohledně výběrového řízení prozradil: ,,Jediným hodnoticím kritériem tendru byla výše nabídnuté ceny. Odhadní cena lázní byla 110,6 milionu korun, ale doporučená minimální začínala již na 50 milionech korun.” Do výběrového řízení se podle něj nakonec přihlásili dva zájemci, přičemž nejvyšší cenu nabídla společnosti Karsit Holding podnikatele Františka Řípy. Podle oficiálních informací za Velichovky zaplatí 60 miliónů korun.

 

Karsit Holding se zabývá výrobou autodílů pro Volkswagen či Škodu Auto. Podniká však i ve Velichovkách, kde vybudoval rozsáhlý konferenční multiplex K-Triumf. Podle Hospodářských novin v nich František Řípa lázeňský průmysl hodlá obnovit, část areálu chce využít i jako domov pro seniory.

Jak uspět a vydražit

Jak uspět a vydražit

1. Registrovat se

2. Uhradit jistotu = vratnou kauci

3. Přihlásit se

Zobrazit správný postup