Vydražili jsme proslulou cukrárnu v historickém domě U Čtyř mamlasů v centru Brna

 

18. září jsme v prostorách hotelu International organizovali sérii veřejných dražeb nebytových prostor v domě U Čtyř mamlasů v samotném centru Brna. Díky své lukrativní poloze na Náměstí Svobody i celkové hodnotě všech prostor se jednalo o velmi mimořádnou dražbu.  Kromě známé cukrárny bylo v nabídce i devět dalších obchodních prostor, a to například hračkářství, prodejna kožichů, či asijské bistro.

 

Vyvolávací cena cukrárny byla 13 milionů korun, vydražena však nakonec byla za více jak trojnásobek, konkrétně za 41 milionů korun. Včetně cukrárny byl vydražen majetek za více než 130 milionů korun. Zájem o dražbu byl nebývalý. V některých případech se o položky ucházelo i přes deset zájemců.

 

Dům byl postaven v letech 1901 až 1902 a je národní kulturní památkou. Svůj název „U Mamlasů“ získal podle čtyř monumentálních mužských soch, které jsou jeho  hlavní dominantou.

 

Dražba nebytových prostor však není jedinou veřejnou dražbou, která se v tomto domě uskuteční. Do dražby putují i dva byty, které se budou dražit již 7.10. Nenechte si ujít výjimečnou příležitost pořídit si byt s výhledem na Náměstí Svobody. Více informací o dražbách naleznete na www.prokonzulta.cz

 

Jak uspět a vydražit

Jak uspět a vydražit

1. Registrovat se

2. Uhradit jistotu = vratnou kauci

3. Přihlásit se

Zobrazit správný postup