Významný zaměstnavatel ve Valašských Kloboukách jde do dražby

 

Budova bývalé společnosti LP Plast s.r.o. v obci Valašské Klobouky na Zlínsku jde do dražby. Zájemci si ji mohou zakoupit v elektronické dražbě, kterou organizuje brněnská dražební společnost Prokonzulta. Dražba se uskuteční 12. června.


Společnost LP Plast fungovala od roku 1992 a ve Valašských Kloboukách patřila k jednomu z nejvýznamnějších průmyslových zaměstnavatelů. V roce 2008 se dostala do konkursu a její výrobu v prostorách areálu převzala jiná společnost, která je zde stále v nájmu. Pokud by nový vlastník budovy neprodloužil nájemní smlouvu, nové zaměstnání by si muselo hledat kolem padesátky zaměstnanců. Pro Zlínský kraj, který se dlouhodobě potýká s nezaměstnaností nad celorepublikovým průměrem, by to jistě byla další rána. V posledních měsících zde sice nezaměstnanost klesá a úřady práce opouští stále více uchazečů o zaměstnání, i tak zde však míra nezaměstnanosti dosahuje téměř 8%.


V areálu LP Plast se výrábí vyfukované plastové obaly, a to až do velikosti 10ti litrových kanystrů. Kromě toho se zde vyrábí potisky, do kterých následně odběratelské firmy plní oleje, nemrznoucí směsi, čistící prostředky, kosmetiku i potraviny. V roce 2001 navíc došlo k převzetí i výroby tamějšího výrobního družstva a činnost tak byla rozšířena o výrobu tkaných přikrývek, humanitárních dek a tradičních valašských papučí.


“Prodej areálu LP Plast bude formou elektronické dražby, jejichž popularita mezi lidmi v poslední době stále roste, jelikož odpadá nutnost cestovat na místo konání a požadovaný nemovitý či movitý majetek lze jednoduše pořídit z pohodlí domova.” uvádí Pavel Mikulenka, manažer marketingu ze společnosti Prokonzulta a dodává, že  vyvolávací cena areálu začíná již na 2.950.000 Kč. Více na www.prokonzulta.cz.

Jak uspět a vydražit

Jak uspět a vydražit

1. Registrovat se

2. Uhradit jistotu = vratnou kauci

3. Přihlásit se

Zobrazit správný postup