Zájemce vydražil rozsáhlý administrativní objekt v Brně

Obliba elektronických dražeb neustále roste. Tentokrát se pomocí elektronické dražby zpeněžoval třípatrový administrativní objekt v brněnských Židenicích, kde dříve sídlila slavná společnosti Geodis s.r.o., jednička v oblasti mapování. Klientům nabízela kompletní spektrum služeb v oblasti geodézie, katastru nemovitostí, fotogrammetrie a GIS, díky čemuž dodávali nejaktuálnější a vysoce přesné mapové podklady. Založena byla v roce 1990, v loňském roce se však bohužel ocitla v konkurzu.

Předmětem dražby byly kromě samotné budovy i veškeré její součásti a příslušenství, zejména venkovní úpravy, trvalé porosty a dále movité věci, který tvořilo vybavení a zařízení jako například kancelářský nábytek, kancelářská, výpočetní a telekomunikační technika s výjimkou počítačů, bílé techniky, drobné vybavení a zařízení, trezor nebo regálové vybavení. Hodnota celého souboru movitých a nemovitých věcí byla znalcem stanovena na 26.500.000 Kč. Vyvolávací cena v elektronické dražbě, která se konala 20. července 2016, začínala již na částce 19.900.000 Kč.

Výsledná cena se nakonec během dražby licitací vyšplhala až na částku 27.550.000 Kč a objekt byl úspěšně prodán.  Odhadní cena stanovená znaleckým posudkem tak byla převýšena o více než milion Kč, vyvolávací cena dokonce o více jak 7 milionů Kč. Více podrobností o této elektronické dražbě naleznete zde.

Jak uspět a vydražit

Jak uspět a vydražit

1. Registrovat se

2. Uhradit jistotu = vratnou kauci

3. Přihlásit se

Zobrazit správný postup